Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Stem Skincare – Vitamin C 15% Vitamine C forme e paster per mbrojtje dhe ndricim te lekures nxitje te kolagjenit 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Problematika te ndryshme / Stem Skincare – Vitamin C 15% Vitamine C forme e paster per mbrojtje dhe ndricim te lekures nxitje te kolagjenit 30ml

Stem Skincare – Vitamin C

Çfarë është: Vitamin C 15% serum (në formën e tij të pastër, si L- ascorbic acid) është antioksidues i fuqishëm.

Çfarë bën:

Mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm (dielli, tymi i duhanit, gazrat)

Ndikon në ndritjen e tonit të lëkurës

Ndihmon prodhimin e kolagjenit për një lëkurë më të fortë

15 

15 

Out of stock

Produkti ynë me vitaminë C është një antioksidues i fuqishëm i cili ofron mbrojtje të lartë të lëkurës ndaj dëmtimeve të shkaktuara nga faktorët e jashtëm (rrezet ultra-vjollce, tymi i duhanit dhe ajri i ndotur). Për ta forcuar efektin mbrojtës, formulimit i është shtuar vitamina E, e cila në bashkëveprim me vitaminën C ka efekt sinergjik, dhe mundëson mbrojtje më efikase ndaj radikaleve të lira dhe faktorëve të jashtëm.

Ky kombinim stimulon prodhimin e kolagjenit për një lëkurë më të fortë, si dhe redukton dukjen e rrudhave të imta. Gjithashtu, përdorimi afatgjatë i tij ndikon në ndritjen e lëkurës dhe zbehjen e pikave të kafta.

E fundit, por jo me më pak rëndësi, prania e acidit ferrulik fuqizon efektin antioksidues si dhe rritë jetëgjatësinë e produktit. Prandaj ky formulim është zgjedhje e parë për të gjitha tipet e lëkurave, të gjitha gjinitë si dhe për cdo individ mbi 20 vjet.

Lëkurat sensitive duhet ta testojnë paraprakisht produktin para se ta aplikojnë atë.

Lista e perberesave

L-askorbik acid (Vitamina C): Antioksidant; lufton radikalet e lira, ndriçon lëkurën dhe
promovon sintezën e kolagjenit, duke trajtuar shenjat e plakjes.

Tocopherol (Vitamina E): Antioksidant: Bashkëvepron me Vitaminën C për të fuqizuar
efektet antioksiduese, duke mbrojtur lëkurën nga stresi oksidativ.

Acid Ferulik: Stabilizuesi: Rritë stabilitetin e vitaminës C, zgjatë efektivitetin e Vitaminës
C dhe E, dhe fuqizon përfitimet antioksiduese.

Aloe Vera Ekstrakt (Aloe Barbadensis): Jep efekt qetësues duke reduktuar skuqjen dhe
irritimin.

Glicerina: Humektant: Mban ujin në lëkurë duke siguruar hidratim të saj si dhe duke
parandaluar tharjen.

Panthenol: Përmirëson teksturën e lëkurës.

Acidi Hialuronik: Agjent Hidratues promovon lëkurë më të butë dhe të hidratuar.

Përbërësit tjerë:
Aqua (Water), L-ascorbic acid, Ethoxydiglycol, Propylene glycol, Laureth-23, Glycerin,
Tocopherol, Aloe Barbadensis leaf juice, Ferulic acid , Phenoxyethanol, Panthenol,
Sodium hyaluronate.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.