Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...

Volcanica Maske pastruese 50ml

16.32 

Maske me argjil per lekurat normale, mikese dhe te yndyrshme

16.32 

Maskë pastruese dhe qetësuese për kujdesin e lëkurës normale, të kombinuar dhe të yndyrshme

Falë formulimit të menduar dhe elegant, ky produkt kombinon kujdesin e avancuar të lëkurës për lëkurën problematike dhe një ritual relaksues të lëkurës.

Skintegra Volcanica është shumë më tepër se një maskë balte. Ky produkt përmban një kombinim të argjilave të cilësisë së lartë (bentonit + silt), dhe bazës hidroglicerinike që e bën Volcanica më kremoze dhe dukshëm më pak të tharë në krahasim me maskat klasike të argjilës. Tekstura kremoze me viskozitet relativisht të ulët pastron poret, qetëson lëkurën e acaruar dhe ruan funksionin e saj mbrojtes, pa ndjesinë e zakonshme të shtrëngimit dhe tharjes.

Çfarë e bën të veçantë këtë maskë?

Volcanica është një maskë unike e formuluar me glicerinë hidratuese dhe pa asnjë vaj, e cila i jep një strukturë të butë dhe kremoze. Formula e tij përmban baltë dhe argjilë higroskopike, si dhe shtim zinku, i cili ushqen në mënyrë të përkryer lëkurën e prirur ndaj prodhimit të tepërt të sebumit, poreve të bllokuara dhe papërsosmërive. Zinku dhe bakri (Cu-Zn) përbëjnë një kombinim të shkëlqyer dhe të njohur tradicionalisht për ushqimin e lëkurës shumë të ndjeshme të prirur ndaj defekteve.

Çfarë është silt?

Silt është një baltë termale që gjendet në burimet termale dhe për këtë arsye e pasur me squfur elementar (i cili mund të zbulohet përmes erës pak squfuri të maskës), silikon dhe magnez (të cilët kanë një efekt të dobishëm në lëkurë), si dhe me bakër, mangan dhe selen – minerale thelbësore për lëkurë të shëndetshme. Grimcat e imta koloidale të squfurit në silt trajtojnë në mënyrë perfekte kushtet dermatologjike të manifestuara me inflamacion, acarim dhe mbingarkesë, gjë që e bën këtë maskë një produkt ideal shtesë për kujdesin e lëkurës për lëkurën e prirur ndaj akneve dhe prodhimit të tepërt të sebumit.

Lista minimaliste e përbërësve është e pasur me minerale anti-inflamatore dhe rigjeneruese, hidratues, kompleks speci Tazman™ që redukton reaktivitetin e lëkurës dhe argjila që tërheqin papastërtitë sipërfaqësore duke e lënë fytyrën të lëmuar dhe të pastruar në vetëm 10 minuta.

përbërësit:

AQUA, SILT, GLYCERIN, METHYLPROPANEDIOL, PENTYLENE GLYCOL, BENTONITE, ZINC OXIDE, BETAINE, TASMANNIA LANCEOLATA FRUIT/LEAF EXTRACT, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, ISOHEXADECANE, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, POLYSORBATE 80

përdorimi:

Aplikojeni një ose dy herë në javë dhe pas dhjetë minutash shpëlajeni me ujë të vakët dhe vazhdoni me pjesën tjetër të kujdesit të lëkurës.

përbërësit kryesor dhe përfitimet:

Hidratuese:
GLYCERIN
BETAINE
Anti inflamatore:
SILT
ZINC OXIDE
TASMANNIA LANCEOLATA
Purifikuese:
SILT
BENTONITE

#Skintegra

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kliko për Zbritjet