Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Lares Vajor / Mighty Melt Lares Balm Balm pastrues i bute per te hequr papastertite rezistente ndaj ujit (waterproof) 100ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Lares Vajor / Mighty Melt Lares Balm Balm pastrues i bute per te hequr papastertite rezistente ndaj ujit (waterproof) 100ml

Mighty Melt Lares Balm

Një balm pastrues i butë, por jashtëzakonisht efektiv që shkrin edhe edhe make-up-in waterproof dhe kremin kundër diellit.

16 

16 

Out of stock

Ky pastrues balsami delikat dhe i lehte për lëkurën heq edhe grimin afatgjatë (waterproof ose të papërshkueshëm nga uji) si dhe kremin kundër diellit pa lënë gjurmë.

Është pastrimi i parë ideal në mbrëmje pasi rrëshqet shkëlqyeshëm dhe shkrihet në lëkurë shpejt, duke u shndërruar në një vaj të mëndafshtë që mund të shpërndajë edhe papastërtitë e vështira për t’u hequr.

Mighty Melt emulsifikohet me kontakt me ujin dhe kthehet në një emulsion qumështor që mund të shpëlahet lehtësisht, duke e lënë lëkurën plotësisht të pastër dhe të butë pa mbetje yndyrore.

për kë është?

Të gjithë ata që kërkojnë një pastrues të butë, por të plotë per te realizuar pastrim te dyfishte që shpëlahet lehtësisht, duke e lënë lëkurën krejtësisht të pastër dhe të butë.

Lloji i lëkurës

Problematika e lëkurës

Tekstura

Të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë edhe ato të ndjeshme Mund të përdoret pavarësisht nga shqetësimi i lëkurës Shndërrohet nga balsam i fortë në vaj të mëndafshtë

përdorimi:

Përdorni majat e gishtave të thatë për të hedhur në lëkurë të thatë ne sasine sa gjysmë arre në arrë. Masazhoni butësisht Mighty Melt mbi fytyrën dhe sytë tuaj me lëvizje rrethore. Shtoni një spërkatje me ujë të vakët për të emulsifikuar dhe zbërthyer të gjitha gjurmët e grimit dhe kremit të diellit. Shpëlajeni mirë dhe nëse pastroni dy herë, ndiqni me pastruesin tuaj të dytë me bazë uji …

Ne këshillojme ta kombinoni me pastruesin delikat me pH të ulët Jelly Joker. Thajeni butësisht me një peshqir të pastër.

përbërësit:

Etilheksil Palmitat – Një ester zbutës me përhapje të pasur që është veçanërisht efektiv në prishjen e grimit të papërshkueshëm nga uji dhe kremit kundër diellit.

PEG-20 Gliceryl Triizostearate – Një surfaktant shumë efektiv, por i butë që është i butë për lëkurën dhe mund të shpëlahet lehtësisht duke mos lënë mbetje yndyrore. Është surfaktanti perfekt për pastrimin e balsameve dhe pastruesve të vajit me një shpëlarje të lehtë.

Esteret PEG-7 të vajit të ullirit – Një lëng i tretshëm në ujë, por me vaj, me prejardhje nga vaji i ullirit, i cili funksionon si një bashkë-surfaktant në formulë.

Oleyl Erucate – Një ester zbutës me bazë vegjetale (oleyl alkol + acid erucic) me një ndjesi të pasur dhe të kujdesshme të lëkurës që është gjithashtu i shkëlqyeshëm në tretjen e grimit.

#Geek&Gorgeous

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Bashkohu listës së pritjes Do ju njoftojmë kur produkti të jetë përsëri në gjendje. Ju lutemi lini adresën e emailit.