Home / Shop / Produkte / Make Up / Fytyra / Primer / MINERALS Moisturizing Hydrating Makeup Oil Primer Bazë hidratuese në trajtë vaji për lëkurat normale, mikse dhe të yndyrshme 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Make Up / Fytyra / Primer / MINERALS Moisturizing Hydrating Makeup Oil Primer Bazë hidratuese në trajtë vaji për lëkurat normale, mikse dhe të yndyrshme 30ml

MINERALS Moisturizing Hydrating Makeup Oil Primer Bazë hidratuese në trajtë vaji për lëkurat normale, mikse dhe të yndyrshme 30ml

14.45 

Një vaj makijazhi 99% natyral që rregullon lëkurën dhe e përgatit atë për aplikimin e bazës minerale. Është formuluar për të plotësuar nevojat e llojeve të lëkurës me vaj, mikse, normal dhe gjithashtu të ndjeshëm.

 • rritje e hidratimit me 19%*
 • rritje e butësisë me 23%*
 • ulje e skuqjes me 12%*
 • ton të shëndetshëm të lëkurës, ushqim dhe rigjenerim
 • elasticitet

14.45 

In stock

Një vaj hidratues që përmban një përzierje vajrash të përzgjedhur me kujdes dhe përbërës aktivë natyralë që hidratojnë dhe lëmojnë lëkurën, rikthejne tonin e saj të shëndetshëm dhe zvogëlojnë skuqjen. Vaji e bën lëkurën të duket si mëndafsh, e lëmuar, rrezatuese dhe me shkëlqim. Për shkak të vetive të tij irrituese-qetësuese, ai trajton në mënyrë të përkryer çdo defekt të lëkurës. Vaji ushqen dhe rigjeneron lëkurën, e bën atë të butë dhe elastike dhe ngadalëson proceset e plakjes. I siguron lëkurës delikate mbrojtje kundër efekteve kunder faktorëve të jashtëm. Konsistenca e lehtë e vajit e bën atë të përthithet shpejt, nuk bllokon poret dhe nuk lë një shtresë të yndyrshme. Me vetitë e tij shumëfunksionale dhe të dobishme, vaji mund të përdoret në kujdesin e përditshëm të lëkurës si një serum

Çfarë do të gjeni brenda? ?

 1. Vaji Tamanu – ka veti të forta antioksiduese, përshpejton rigjenerimin e epidermës, hidraton, zbut lëkurën dhe ndihmon në zvogëlimin e njollës.
 2. Vaji i avokados – ka një efekt të shkëlqyer në lëkurë me vetitë e tij ushqyese dhe hidratuese. Tregon efektivitet në parandalimin kundër rrudhave dhe rikthen elasticitetin rinor të lëkurës. Ai mbështet rigjenerimin dhe përshpejton shërimin e plagëve.
 3. Vaji i farës së rrushit – i pasur me vitaminë E ushqyese, hidraton në mënyrë të përkryer, rikthen një ton të shëndetshëm dhe qetëson proceset e plakjes së lëkurës. Përveç kësaj, vaji i farës së rrushit përmban një numër të madh antioksidantësh që ngadalësojnë proceset e plakjes.
 4. Ekstrakti i vajit të rrënjës Rhodiola Rosea – siguron një efekt “lëkurë të lumtur”, pasi funksionon si “stimulues” i sintezës së endorfinës, gjë që na bën të ndihemi mirë dhe të relaksuar. Gjithashtu ka një efekt relaksues dhe qetësues.
 5. Vitamina E – ka veti të shkëlqyera hidratuese dhe kundër plakjes.
 6. Vaji i rafinuar i lulediellit – i shkëlqyeshëm për demtimet e akneve – normalizon gjëndrat dhjamore dhe gjithashtu mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm dhe radikalet e lira. Nuk bllokon poret, përthithet mirë dhe është i pasur me vitaminë E dhe lecitinë.
 7. Vaji i arganit – rigjeneron lëkurën, e hidraton dhe e ushqen atë. Mbron kundër faktorëve të jashtëm, si temperaturat e larta ose të ulëta.
 8. Vaji Baobab – kur përdoret rregullisht, ai zbut linjat e imëta dhe parandalon formimin e rrudhave të reja. Tregon efekte të forta rigjeneruese, ushqyese dhe shëruese.
 9. Vaji i trëndafilit – tregon efekte rigjeneruese dhe forcuese. Hidraton intensivisht lëkurën, duke mbajtur ujin në epidermë. Vaji parandalon formimin e rrudhave dhe një përmbajtje e lartë e vitaminës C mbron lëkurën nga radikalet e lira dhe vonon proceset e plakjes.

Si të aplikoni vaj ushqyes?
Hidhni disa pika vaj në duart tuaja. Masazhoni vajin në lëkurë pak të lagur. Aplikoni një bazë minerale. Mund ta përdorni edhe si serum për kujdesin e përditshëm të lëkurës.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kliko për Zbritjet