Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / ALL IN Hidratues i lehte ne trajte Xhel-kremi per lekura mikse dhe te yndyrshme 100ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / ALL IN Hidratues i lehte ne trajte Xhel-kremi per lekura mikse dhe te yndyrshme 100ml

ALL IN Hidratues i lehte ne trajte Xhel-kremi per lekura mikse dhe te yndyrshme 100ml

17 

Njihuni me hidratuesin xhel-krem ekstra të lehte hidratues dhe qetësues All-In me 7% squalane, 5% panthenol, zink, Madecassoside i njohur si CICA, ure, alantoinë dhe lipide, qe kujdeset për lekuren tuaj! Nëse dëshironi në mënyrë specifike një krem fytyre që të jetë i lehtë, të mos rëndojë lëkurën dhe të përthithet shpejt, atëherë All-In u krijua për ju! Qershia mbi tortë është se çuditërisht pak është e mjaftueshme: ju duhet të përdorni vetëm gjysmë pompë (afërsisht sa 1 bizele). Në këtë mënyrë, do ta pëlqeni jo vetëm për vetitë e tij fantastike, por edhe sepse, nëse e përdorni dy herë në ditë, patjetër që nuk do të keni nevojë të blini një krem tjetër hidratues për të paktën 2.5 muaj!

17 

Out of stock

Karakteristikat:
 • krijuar posaçërisht për lëkurë problematike, të prirur ndaj akneve, të ndjeshme, mikse apo te yndyrshme;
 • qetëson lëkurën;
 • nuk ka një perfundim mat, por nuk e rëndon lëkurën, kështu që mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyer edhe për lëkurar me te yndyrshme;
 • shtresezohet mirë;
 • mund të përdoret si hidratues dite dhe nate, pasi qëndron shume mire edhe nën krem kundër diellit;
 • perthithet shpejt;
 • nevojitet nje sasi shume e vogel per hidratimin ideal te lekures;
 • e le lekuren te bute dhe te lemuar pas përthithjes;
 • mund të përdoret gjithashtu për kujdesin e trupit;
 • pa aroma dhe ngjyrues;
 • pa alkoole potencialisht irrituese.

 

7% Squalane: Squalane është një NMF, pra një element natyral hidratues që kujdeset për lëkurën si një mbrojtës i vërtetë; madje mund të themi se squalane është një nga mbretëreshat e pakurorëzuara të kujdesit për lëkurën.
Panthenol 5%: i njohur si vitamina B5, është një përbërës jashtëzakonisht i gjithanshëm, hidratues – që mban ujin ne lekure, qetesues – qe zvogëlon dhe redukton skuqjen, si dhe forcon shtresën mbrojtëse të lëkurës.
Zinku PCA: Zinku PCA është një nga perberesit aktivë kryesor kundër akneve; gjatë punës së tij, ai synon drejtpërdrejt bakteret që shkaktojnë akne dhe është gjithashtu një luftetar i vërtetë për aknet e dhimbshme që tashmë janë krijuar!
Madecassoside (CICA): Madecassoside është një përbërës antioksidant dhe qetësues, një nga miqtë më të mirë të lëkurës së ndjeshme.
Urea: Urea është një përbërës që siguron hidratim të shkëlqyeshëm.
Lipidet: Perberes te vërtetuar klinikisht se ndihmojne në riparimin e barrieres dhe hidratimin e lëkurës.
Allantoin: Allantoin është një përbërës i prodhuar në mënyrë sintetike që është i njohur për efektet e tij qetësuese dhe hidratuese, kështu që lëkura e thatë, e ndjeshme, e prirur ndaj skuqjes e pëlqen veçanërisht atë!

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kujdesu per trupin me 25% Zbritje