Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / QUEEN OF HYDRATION Serum super hidratues me 1% acid hialuronik I cili deperton ne thellesi te lekures falë 5 formave molekulare 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / QUEEN OF HYDRATION Serum super hidratues me 1% acid hialuronik I cili deperton ne thellesi te lekures falë 5 formave molekulare 30ml

QUEEN OF HYDRATION Serum super hidratues me 1% acid hialuronik I cili deperton ne thellesi te lekures falë 5 formave molekulare 30ml

12 

Serum super hidratues me 1% acid hialuronik I cili deperton ne thellesi te lekures falë 5 formave molekulare (me peshe te u let, te mesme dhe te lartë). Teksturë e lehte ujore ne trajte xheli e cila perhapet dhe perthithet menjehere nga lekura. Doza e duhur ditore per hidratim dhe qetesim te lekures.

12 

In stock

Karakteristikat:
  • ofron hidratim intensiv,
  • mbush linjat e holla dhe shtrëngon lëkurën,
  • ofron shkelqimin e munguar ne lëkurat e thata dhe të dehidratuara,
  • qetëson lëkurën e irrituar,
  • perthithet lehtësisht, konsistenca ujore – trajte xheli,
  • nuk lë ndjesi ngjitëse pas përdorimit,
  • pa aroma dhe ngjyrues,
  • pa alkoole potencialisht irrituese.

 

Acidi hialuronik: Acidi hialuronik është një nga blloqet natyrore të ndërtimit të trupit tonë, një pjesë e konsiderueshme e të cilit është e përqendruar në lëkurë. Një nga veçoritë e tij më interesante është se mund të mbajë një sasi të mahnitshme uji: konkretisht, një mijë herë më shumë se pesha e tij! Falë vetive të tij, mund të thuhet se ajo është mbretëresha e hidratimit!
Për të rritur efektet e tij të dobishme, ne serumin Elyn’s Lab gjendet në 5 pesha të ndryshme molekulare: acidi hialuronik me peshë të ulët molekulare deperton ne shtresat me te thelle te lekures per te hidratuar dhe parandaluar linjat/rrudhat, acidi hialuronik me peshe te mesme forcon lekuren duke e bere ate me te qendrueshme dhe me te tonifikuar, ndersa acidit hialuronik me peshe te madhe molekulare ndihmon me hidratimin dhe etesimin e siperfaqe se lekures.
Ky komponent thelbësor është në gjendje të mbushë rrudhat më të vogla në sipërfaqe me aftësinë e tij super për të hidratuar më shumë lëkurën, përveçse rrit efektin e hidratuesit tuaj, si dhe e bën lëkurën tuaj të fortë dhe të mëndafshtë.
Glicerina: element hidratues natyral që ndihmon lëkurën të mbajë ujin dhe te mos dehidratohet nderkohe qe retinoli I jep lekures benefitet e tij.
Panthenol: Panthenoli, i  njohur si vitamina B5, është një përbërës jashtëzakonisht i gjithanshëm, hidratues – që mban ujin ne lekure, qetesues – qe zvogëlon dhe redukton skuqjen, si dhe forcon shtresën mbrojtëse të lëkurës.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kujdesu per trupin me 25% Zbritje