Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / PEPTIDE COCKTAIL Krem hidratues dhe antirrudhe me 4% Peptide dhe Antioksidante 50ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Hidratues / PEPTIDE COCKTAIL Krem hidratues dhe antirrudhe me 4% Peptide dhe Antioksidante 50ml

PEPTIDE COCKTAIL Krem hidratues dhe antirrudhe me 4% Peptide dhe Antioksidante 50ml

15 

Efekt i vërtetë antirrudhe dhe hidratues me kremin me Peptide. Permban dozën e rekomanduar të Peptideve dhe perberes shtese qetesues dhe hidratues si: pantenol, alantoinë dhe bisabolol. si dhe fosfolipidet ushqyese! Nëse jeni në kërkim të një kremi hidratues fytyre me efekt antioksidant,antirrudhe, pa aromë dhe pa alkoole potencialisht irrituese, i cili mund të jetë i përshtatshëm për çdo lloj lëkure, qoftë në rutinën e mbrëmjes apo të mengjesit, Peptide Coctail eshte i duhuri!

15 

In stock

Karakteristikat:
  • redukton dhe parandalon rrudhat;
  • rrit elasticitetin e lekures;
  • zbut dhe hidraton lëkurën;
  • edhe pse është një krem me teksturë te plote – nuk të lë aspak ndjesi yndyre, shkëlqyese apo shumë të rëndë;
  • jo komedogjen, kështu që mund të përdoret edhe për lëkurën me akne;
  • për te gjitha tippet e lekurave, por me se shumti per ato normale dhe te thata apo edhe te dehidratuara.
Një arsye tjetër pse do ta pëlqeni: edhe një sasi e vogël (një deri ne një e gjysmë pompa për të gjithë fytyrën) është krejtësisht e mjaftueshme, kështu që ju do të jeni në gjendje të shijoni efektet e dobishme të kremit tuaj të fytyrës për një kohë çuditërisht të gjatë. Është mirë të dini: përthithet shpejt, por nëse e shtresezoni me disa serume, duhet të prisni 2-3 minuta para se ta aplikoni për ta ndihmuar atë të përthithet.
Përbërësit kryesorë aktivë
Peptid SYN®-AKE 4%: SYN-AKE është një tripeptid me peshë të ulët molekulare që ushtron efektet e tij të dobishme duke depërtuar në shtresat më të thella të lëkurës. Është klasifikuar si një peptid qe vonon plakjen e lekures, sepse synon rrudhat e mimikes duke i ndihmuar në relaksimin e tyre; si rezultat, lëkura juaj duket më e lëmuar dhe plot jetë. Bazuar në testet in vivo, SYN-AKE është efektiv kundër rrudhave në vetëm katër javë dhe përdorimi i rregullt i tij ndihmon në vonimin e shenjave të dukshme të plakjes.
Çaji jeshil: Çaji jeshil është një superstar i vërtetë midis përbërësve aktivë, pasi është një nga përbërësit antioksidues më të hulumtuar dhe nuk heziton të mbrojë lëkurën nga dëmtimi UV.
Vitamina E: Vitamina E është një nga përbërësit aktivë më të njohur dhe jo rastësisht: përveç efektit antioksidues, ajo mbron në mënyrë të shkëlqyer lëkurën edhe nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UVB.
Koenzima Q10: Q10 (Ubiquinone) është gjithashtu një komponent antioksidant që mund të gjendet natyrshëm në qelizat tona.

Panthenol:

 i njohur si vitamina B5, është një përbërës jashtëzakonisht i gjithanshëm, hidratues – që mban ujin ne lekure, qetesues – qe zvogëlon dhe redukton skuqjen, si dhe forcon shtresën mbrojtëse të lëkurës.
Allantoin: Allantoin është një përbërës i prodhuar në mënyrë sintetike që është i njohur për efektet e tij qetësuese dhe hidratuese, kështu që lëkura e thatë, e ndjeshme, e prirur ndaj skuqjes e pëlqen veçanërisht atë!
Lipidet: Fosfolipidet veprojnë si agjentë zbutës dhe mbushës të lëkurës, dhe lecitina, e cila i përket familjes së fosfolipideve, është një agjent po ashtu zbutës dhe mban hidratimin ne lekure.
Bisabolol: Bisabolol është një përbërës i shkëlqyer kondicionimi; nuk mund te mungonte ne këtë krem.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kujdesu per trupin me 25% Zbritje