Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / HER MAJESTY Krem dielli per lekurat e thata me SPF30 dhe filter te gjere mbrojtjeje ndaj rrezeve UVA dhe UVB me finish natyral ne mat 100ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / HER MAJESTY Krem dielli per lekurat e thata me SPF30 dhe filter te gjere mbrojtjeje ndaj rrezeve UVA dhe UVB me finish natyral ne mat 100ml

HER MAJESTY Krem dielli per lekurat e thata me SPF30 dhe filter te gjere mbrojtjeje ndaj rrezeve UVA dhe UVB me finish natyral ne mat 100ml

15 

Nëse jeni duke kërkuar për një krem dielli me mbrojtje te gjere UVA dhe UVB dhe me finish natyral mat, i cili nuk përmban parfum, oktokrilen ose alkool, është sa më i butë me lëkurën dhe nuk lë asnjë shenjë të bardhë, atëherë keni arritur në më të mirën!

15 

In stock

Karakteristikat:
  • mbron lekuren nga rrezet UVA dhe UVB;
  • nuk ngjit;
  • falë përmbajtjes së lartë të perberesve hidratues dhe alantoinës, hidraton dhe qetëson në mënyrë të përkryer lëkurën;
  • I pasur me antioksidantë shtesë (vitaminë E);
  • një zgjedhje e shkëlqyer për lëkurë të ndjeshme dhe mund të përdoret gjithashtu rreth syve;
  • mund të shtresohet lehtësisht në rutinën e mëngjesit të fytyrës;
  • qendron shume mire si bazë makeup-i;
  • aromë krejtësisht neutrale (pa “eren tipike te kremrave te diellit”);
  • përthithet në pak minuta dhe thahet pa hequr shkëlqimin natyral të lëkurës suaj;
  • formulë miqësore për lëkurën.

 

Çfarë filtrash përdorni për të mbrojtur?
Në kremin e diellit të Elyn’s Lab Jane perdorur një lloj filtri inorganik (fizik) dhe katër lloje filtrash organikë (kimikë) te cilet sigurojnë mbrojtjen e duhur nga dielli për lëkurën tuaj, me spekter te gjere UVA dhe UVB.
Këta filtra efektivë dhe të sigurt do t’i gjeni në kremin e diellit Her Majesty:
1. Oksidi i zinkut:  filtër inorganik (fizik) me spektër të gjerë që ofron mbrojtje efektive kundër rrezeve UVA dhe UVB. Veçanërisht e dobishme për lëkurën e ndjeshme!
2. Avobenzone: i vërtetuar mirë, një superstar i vërtetë midis filtrave kimikë, pasi ofron mbrojtje të jashtëzakonshme kundër rrezeve UVA.
3. Uvinul T 150: filtër organik (kimik), filter i gjeneratës së re, që ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezeve UVB.
4. Tinosorb S: Tinosorb S është një filtër ultra-efektiv, me spektër të gjerë, fotostabil (mbron me spekter te gjere UVB dhe UVA); dhe sikur kjo te mos mjaftonte, ai gjithashtu ndihmon në mbajtjen e qëndrueshme të avobenzonës në kremin tone Her Majesty.
5. Tinosorb M: filtër i gjeneratës së re, i cili ka super vetitë e filtrave organikë dhe inorganik dhe është gjithashtu i sigurt, pasi siguron mbrojtje ndaj UVA dhe UVB.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kujdesu per trupin me 25% Zbritje