Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Problematika / ZITBACK® Spray trupi për lëkurat me tendencë akneike 80ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Trupit / Trupi Problematika / ZITBACK® Spray trupi për lëkurat me tendencë akneike 80ml

ZITBACK® Spray trupi për lëkurat me tendencë akneike 80ml

12.75 

Spray jo komedogjen që thahet shpejt, pa vaj (oil free), i krijuar për të trajtuar aknet e trupit. Formuluar me acide beta dhe alfa (BHA dhe AHA), të cilat ndihmojnë në përtharjen e akneve aktive dhe eksfolimin e butë të lëkurës pa shkaktuar irritim. I pasur gjithashtu me ujë limoni, një eksfoliant natyral që ndihmon në parandalimin e formimit të pikave të zeza.

12.75 

Out of stock

Spray jo komedogjen që thahet shpejt, pa vaj (oil free), i krijuar për të trajtuar aknet e trupit. Formuluar me acide beta dhe alfa (BHA dhe AHA), të cilat ndihmojnë në përtharjen e akneve aktive dhe eksfolimin e butë të lëkurës pa shkaktuar irritim. I pasur gjithashtu me ujë limoni, një eksfoliant natyral që ndihmon në parandalimin e formimit të pikave të zeza.

Udhëzime për përdorim:

Ditor. Natë/ditë. Aplikoni krem kundër diellit nëse përdoret gjatë ditës në zonat që do të ekspozohen ndaj rrezeve të diellit.

  • Jo komedogjenik
  • Pa parfume
  • pH 3.5 – 3.8

Kur ta përdorni:

Aplikojeni çdo ditë në lëkurë të pastër dhe të thatë me një masazh të butë për përthithje më të mirë. Spërkateni produktin në një distancë prej 15 cm. Përdorim vetëm për trupin. Mos e përdorni në fytyrë.

Përbërësit kryesor:

10% Ekstakt uji limoni

5% Niacinamide

2.8% Acid Glikolik

1% Salicylic Acid

0,5% Quora Noni

#Acnemy

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Mund t'ju pelqeje…

-15%

Acnemy®
ZITLESS®
Patches me mikroshigjeta (microdarts) për aknet nën lëkurë
5 Copë

9.35 
-15%
Best
Seller

Acnemy®
ZITCLEAN®
Larës xhel për fytyrën me 1% Ac. Salicilik, 0.1% Quora Noni dhe 3% Azeloglicine
150ml

9.35 
-15%

Acnemy®
ZITBODY®
Xhel larës i dedikuar për aknet & pikat e zeza në trup
200ml

13.60 
-15%
Best
Seller

Acnemy®
DRYZIT®
Locion per pertharjen e akneve aktive (me qelb)
30ml

14.45 
-15%
Best
Seller

Acnemy®
POSTZIT®
Serum kunder shenjave dhe akneve
30ml

14.45 
-15%
Best
Seller

Acnemy®
ZITCONTROL SPF50®
2në1 SPF50 + Trajtim Aknesh
40ml

16.15 

Kliko për Zbritjet