Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / PIGMENT C-CONTROL 10% Vitamin C + Peptide per efekt te fuqishëm zbardhues, antirrudhe dhe antioksidues. Efektiv ne parandalimin e akneve. 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Mbrojtja ndaj diellit / PIGMENT C-CONTROL 10% Vitamin C + Peptide per efekt te fuqishëm zbardhues, antirrudhe dhe antioksidues. Efektiv ne parandalimin e akneve. 30ml

PIGMENT C-CONTROL 10% Vitamin C + Peptide per efekt te fuqishëm zbardhues, antirrudhe dhe antioksidues. Efektiv ne parandalimin e akneve. 30ml

14 

Pigment C-Control është një serum i fuqishëm kundër njollave te diellit dhe atyre te akneve.  Formuluar me 10% derivat të vitaminës C SAP dhe me përmbajtje ekstra të lartë të përbërësve aktivë: dy lloje të peptideve – qe luftojne rrudhat dhe linjat; dhe çaj jeshil – qe minimizon poret, parandalon dhe trajton aknet dhe pikat e zeza! Pra, nje serum i domosdoshëm I rutinen suaj!

14 

In stock

Karakteristikat:
  • me një dozë të lartë prej 10% SAP, një derivat i vitaminës C, siguron shkëlqimin e lëkurës tuaj,
  • formuluar me Tetrapepdide-30 dhe Oligopeptide-68 kundër njollave,
  • zgjidhje efektive kundër akneve,
  • efekt antioksidant,
  • stimulon prodhimin e kolagjenit,
  • absorbohet lehtësisht, konsistence ujore – trajte xheli,
  • nuk lë ndjesi ngjitëse pas përthithjes,
  • pa aroma dhe ngjyrues,
  • pa alkoole potencialisht irrituese.
(SAP): SAP është një formë jashtëzakonisht e sigurt, e qëndrueshme dhe e tretshme në ujë e vitaminës C, e cila funksionon si një antioksidant i fuqishëm, efikas në zbardhjen e tonit të pabarabartë të lëkurës dhe duke e mbajtur lëkurën të freskët dhe me shkëlqim. SAP redukton stresin oksidativ të lëkurës të shkaktuar nga faktorë mjedisorë si rrezatimi UV dhe ndotja e ajrit duke çuar në dëmtim mikroskopik të lëkurës i cili akumulohet me kalimin e kohës. Ky grumbullim i dëmtimit të lëkurës, si dhe reduktimi i prodhimit të kolagjenit, bëhen të dukshme si shenja të plakjes. SAP vepron jo vetëm si një antioksidant, por edhe si një frenues i melaninës, prandaj është veçanërisht i rëndësishëm si një komponent për kujdesin e lëkurës efikas kundër hiperpigmentimit të induktuar hormonalisht (siç është melasma) dhe pigmentimit post-inflamator. Efikasiteti I tij deshmohet edhe kundër baktereve qe shkaktojne akne P.acnes (pra vret bakteret qe shkaktojne akne duke cuar ne parandalomin e tyre). Duke qenë se është një derivat, është më i butë për lëkurën I sigurt per lëkurat e ndjeshme.
Tetrapeptide-30: Tetrapeptide-30 është një peptid i përbërë nga katër aminoacide, i cili, falë efektit të tij hiperpigmentues, zbeh njollat dhe ndihmon në njëtrajtimin e tonit të lëkurës. Për më tepër, një studim tregoi se SAP punon në mënyrë sinergjike me derivatin e vitaminës C, që do të thotë se duke forcuar efektet e njëri-tjetrit, ato janë edhe më efektive në lëkurë.
Oligopeptide-68: Oligopeptide-68 ofron zbehje te njollave, dhe bazuar në hulumtimet, është veçanërisht një ide e mirë ta përdorni atë në mëngjes me kremin tuaj të diellit si pjesë e rutinës suaj.
Ekstrakt i gjetheve Camellia Sinensis (ekstrakti i çajit jeshil): Çaji jeshil është një superstar i vërtetë, një nga përbërësit antioksidues më të hulumtuar dhe nuk heziton të mbrojë lëkurën nga dëmtimet UV.
Glicerina: element hidratues natyral që ndihmon lëkurën të mbajë ujin dhe te mos dehidratohet nderkohe qe niacinamidet dhe Zinku veprojne kundër akneve!
Acidi hialuronik: një nga veçoritë e tij më të mira është se mund të mbajë një sasi të mahnitshme uji: konkretisht, një mijë herë më shumë se pesha e tij! Acidi hialuronik i jep lëkurës suaj hidratim dhe kujdes shtesë.

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kujdesu per trupin me 25% Zbritje