Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Trajtimi i Akneve / PORE ​​CONTROL Serum me 2% Ac. Salicilik dhe 1% Zink per eleminimin e pikave te zeza dhe akneve. 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Trajtimi i Akneve / PORE ​​CONTROL Serum me 2% Ac. Salicilik dhe 1% Zink per eleminimin e pikave te zeza dhe akneve. 30ml

PORE ​​CONTROL Serum me 2% Ac. Salicilik dhe 1% Zink per eleminimin e pikave te zeza dhe akneve. 30ml

11 

Acidi salicilik 2% përthithet pothuajse menjëherë, i mbyllur në një formulë serumi xhel, i cili mbështet lëkurën tuaj me 1% Zink PCA në luftën kundër akneve, pikave të zeza dhe poreve të mëdha!

11 

In stock

Karakteristikat:
  • me acid salicilik 2%, ndihmon në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës të grumbulluara thellë në pore,
  • Përmban 1% zink PCA, i cili është efektiv kundër akneve dhe gjithashtu ndihmon në rregullimin e prodhimit të yndyres.
  • fale 1% panthenol dhe alantoinë nuk lejon tharjen apo dehidratimin e lekures,
  • perthithet lehtësisht, konsistenca e lehte ujore – ne trajte xheli,
  • nuk le ndjesi ngjitëse ose të pakëndshme pas përdorimit,
  • nuk përmban parfum apo alkool.
Acidi salicilik: Acidi salicilik, ose BHA (beta hidroksi acide) është një eksfoliant kimik i tretshëm në yndyrë. Ne perqendrimin 2% heq butësisht qelizat e vdekura të lëkurës të grumbulluara thellë në pore, duke ndihmuar kështu lëkurën të rigjenerohet. Duke qene si acidity I vetem qe penetron yndyren ka efekt fantastik kundër pikave të zeza dhe akneve.
Zink PCA: Serumi përmban 1% Zink PCA, i cili punon në mënyrë perfekte me acidin salicilik, sepse synon drejtpërdrejt bakteret që shkaktojnë aknet (P.acnes) gjatë punës së tij, dhe gjithashtu ndihmon në rregullimin e prodhimit të yndyrës.
Panthenol:i njohur si vitamina B5, është një përbërës jashtëzakonisht i gjithanshëm, hidratues – që mban ujin ne lekure, qetesues – qe zvogëlon dhe redukton skuqjen, si dhe forcon shtresën mbrojtëse të lëkurës.
Allantoin: Allantoin është një përbërës i prodhuar në mënyrë sintetike që është i njohur për efektet e tij qetësuese dhe hidratuese, kështu që lëkura e thatë, e ndjeshme, e prirur ndaj skuqjes e pëlqen veçanërisht atë!

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kujdesu per trupin me 25% Zbritje