Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / AGE LIMIT Serum me 0,5% retinol ne trajte uji per te luftuar rrudhat, njollat dhe aknet 30ml
Nëse keni nevojë të na kontaktoni ju lutemi gjeni mënyrat më poshtë...
Home / Shop / Produkte / Kujdesi ndaj lekures / Kujdesi ndaj Fytyres / Antirrudhe / AGE LIMIT Serum me 0,5% retinol ne trajte uji per te luftuar rrudhat, njollat dhe aknet 30ml

AGE LIMIT Serum me 0,5% retinol ne trajte uji per te luftuar rrudhat, njollat dhe aknet 30ml

14 

Serum ekstra i lehtë me 0,5% retinol, teksture e lehtë ujore qe perthithet ne sekonda nga lekura. Formule e plotesuar me përbërës qetësues dhe hidratues sulmon shenjat e dukshme të plakjes me fuqi të mahnitshme dhe pa irritime! Tashme eshte ne doren tuaj nese doni te trajtoni rrudhat, njollat dhe aknet, por pa irritimet “e frikshme” te retinolit, me formulen miqesore te Age Limit.

14 

In stock

Karakteristikat:
  • vepron në mënyrë efektive kundër rrudhave dhe njollave,
  • falë përmbajtjes së lartë te perberesve hidratues ne formula NMF, nuk lejon tharjen apo dehidratimin e lekures,
  • formulim miqesor me lekuren falë pantenolit dhe alantoinës,
  • vepron ne mënyrë efektive ne parandalimin dhe eleminimin e akneve,
  • nxit prodhimin e kolagjenit dhe e bën lëkurën më të lemuar dhe më të butë,
  • perthithet lehtësisht, konsistenca ujore ne trajte xheli,
  • nuk lë ndjesi ngjitëse pas përdorimit,
  • pa aroma dhe ngjyrues,
  • pa alkoole potencialisht irrituese.

 

Retinoli: Retinoli, i njohur edhe si vitamina A e pastër, është një perberes super aktive që i përket gjeneratës së parë të retinoideve, luftetarit kryesor të rrudhave, efektiviteti i të cilit është i padiskutueshëm; shumë studime flasin për këtë! Nuk është e ekzagjeruar të thuhet se ky është një nga komponentët më efektivë kundër plakjes që lëkura juaj mund të marrë.
Bazuar në studime të shumta, retinoli është vërtetuar se stimulon prodhimin e kolagjenit, ndihmon në parandalimin e formimit të rrudhave dhe zvogëlimin e rrudhave ekzistuese, zbeh njollat dhe sikur keto mos te mjaftonin ndihmon ne parandalimin dhe eleminimin e akneve dhe njollave te tyre!
Por retinoli njihet edhe si nje perberes me potencial te larte te irritimit te lekures, ndaj ne krijuar AGE LIMIT, ku pervercse lekura merr te gjithë benefitet e mahnitshme te retinoli, irritimit jane minimizuar ne maksimum, pasi formula permban shtesë perberes hidratues dhe qetesues.
Glicerina: element hidratues natyral që ndihmon lëkurën të mbajë ujin dhe te mos dehidratohet nderkohe qe retinoli I jep lekures benefitet e tij.
Panthenol: i njohur si vitamina B5, është një përbërës jashtëzakonisht i gjithanshëm, hidratues – që mban ujin ne lekure, qetesues – qe zvogëlon dhe redukton skuqjen, si dhe forcon shtresën mbrojtëse të lëkurës.
Nëse mendoni se jeni tashmë një adhurues i këtij serumi, ne e kuptojmë plotësisht. 🙂
Allantoin: Allantoin është një përbërës i prodhuar në mënyrë sintetike që është i njohur për efektet e tij qetësuese dhe hidratuese, kështu që lëkura e thatë, e ndjeshme, e prirur ndaj skuqjes e pëlqen veçanërisht atë!

Reviews

Nuk ka ende asnjë review!

Vetëm klientët e regjistruar në faqe të cilët e kanë blerë këtë produkt kanë mundësi të lënë review.

Kujdesu per trupin me 25% Zbritje